O fundacji

» O fundacji

Nasza misja

 

Celem naszych działań jest poprawa komfortu życia alergików w całej Polsce, a w szczególności w zanieczyszczonych smogiem miastach. Wierzymy w to, że środowisko w którym żyjemy ma ogromny wpływ na rozwój alergii i jej leczenie. To właśnie z tego powodu dużą uwagę zwracamy na miejską zieleń, bezpieczną dla alergików i jednocześnie pochłaniającą zanieczyszczenia z powietrza. Uczymy, co i jak sadzić, żeby zadbać o zdrowie i jednocześnie o środowisko oraz otoczenie, w którym żyjemy.

 

Nie skupiamy się wyłącznie na leczeniu farmakologicznym, ale na kompleksowym podejściu do tematu alergii oraz profilaktyce, uwzględniającej zdrowy tryb życia w tym odpowiednią dietę. Wierzymy, że to co jemy ma decydujący wpływ na naszą odporność, podobnie jak sport i stan naszego umysłu. Chcemy podejść do problemu alergii globalnie tak, aby osoby uczulone zwłaszcza najmłodsi alergicy mogli normalnie żyć z tą chorobą.

 

Dane Fundacji

 

FUNDACJA MIASTO PRZYJAZNE ALERGIKOM
ADRES: ul. Mały Płaszów 4/39, 30-721 Kraków
KRS 0000766986
NIP 6793179208
REGON 38233693600000

 

Grafika na naszej stronie jest dziełem Krzysztofa Półtoraka, autora fanpage @Chomikiem i Rysikiem (www.chomikiemirysikiem.pl), niezwykle uzdolnionego grafika i rysownika, specjalizującego się w rysunku satyrycznym, twórcy komiksów współpracującym z producentami i agencjami reklamowymi.