O fundacji

» O fundacji

Co robimy?

 

Prowadzimy działania edukacyjne, mające na celu poprawę komfortu życia alergików w całej Polsce, a w szczególności w miastach. Szczególną uwagę poświęcamy miejskiej roślinności bezpiecznej dla alergików i jednocześnie pochłaniającej zanieczyszczenia.
W chwili obecnej najwięcej energii poświęcamy działaniom związanym ze świadomym sadzeniem roślin. Aby móc je zrealizować pracujemy nad listą miejskich roślin przyjaznych alergikom oraz naszemu klimatowi. Zależy nam na tym, aby wokoło nas rosły drzewa i krzewy o niskim zagrożeniu alergicznym, ale jednocześnie o dużym współczynniku pochłaniania zanieczyszczeń, produkcji tlenu i zdolności do magazynowania wody.

 

Dołącz do nas!

 

Jeśli sam jesteś alergikiem lub masz osobę uczuloną w rodzinie, prowadzisz hotel dla alergików lub restaurację w której alergicy są mile widziani – napisz do nas! Włącz się do naszych działań – razem możemy więcej!
Grafika na naszej stronie jest dziełem Krzysztofa Półtoraka, autora fanpage @Chomikiem i Rysikiem (www.chomikiemirysikiem.pl), niezwykle uzdolnionego grafika i rysownika, specjalizującego się w rysunku satyrycznym, twórcy komiksów współpracującym z producentami i agencjami reklamowymi.

 

Dane Fundacji

 

FUNDACJA MIASTO PRZYJAZNE ALERGIKOM
ADRES KORESPONDENCYJNY: WYTWÓRNIA UL. ŚLUSARSKA 9, 30-701 KRAKÓW
KRS 0000766986
NIP 6793179208
REGON 38233693600000